Akademik Personel Bilgi Bankası

Yönetim

Duyurular

Duyurular sekmesi ile Duyuru Ekleme, Listelme, Düzenleme ve Silme işlemleri yapılabilir. Duyurular Kişisel ve Genel olmak üzere 2 ye ayrılır.

Genel duyurular sistemi kullanan tüm kullanıcılar tarafından görülebilirken, Kişisel duyurular sadece ilgili kullanıcının Duyurular sayfasında görüntülenebilmektedir.

Duyuru Ekle işlemi 5 adet giriş parametresi ile yapılabilir. Bunlar;

  • Başlık
  • Tür
  • İçerik
  • Dosya Resim
  • Duyuru Metni

şeklindedir.

Başık bilgisi ile duyurumuzun başlığı belirtilir. Tür ile duyuru Kişisel veya genel olarak ayarlanabilir. İçerik bu duyurunun anahtar kelimelerini oluşturur. Sistem yöneticisi ile irtibata geçerek bu seçenekler arttırılabilir. Dosya Resim bağlantısıyla aşağıda bulunan editöre dosya ve resim eklemesi yapılabilir. Bu dosyaların önceden dokümanlar sekmesinden eklenmiş olması gerekir. Son olarak Duyuru Metni kısmı ile duyurumuun içeriği girilir. Word ile hazırlanmış bir metin biçimlendirmeyi koruyacak şekilde kopyalanabilir. Resimler ve köprüler haricen tanımlanmalıdır.

Şekil - 1 Duyuru Ekleme

Dosya Resim bağlantısı tıklandığında sistemde kayıtlı olan tüm emdyalar listelenmektedir. Listelene bu medyaları editörde kullanmak için  ikonu tıklanmalıdır. Editöre eklenen resimler çift tıklanarak boyut ayarı yapılabilir, aynı zamanda eklenen dosya için varsayılan dosya adı editör üzerinden değiştirilebilir.

Şekil 2 - Dosya Seçimi

Tüm Duyurular bağlantısı tıklanarak sistemde kayıtlı tüm duyurular listelenebilir.  ikonu kullanılarak düzenleme,  ikonu ile silme işlemi gerçekleştirilir.

Şekil - 3 Duyuru Listeleme

Bu dokümantasyon Düzce Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.